Velkommen Log ind
Ingen varer
DKK 0,00 Fragt DKK 0,00 Samlet
Kurv Gå til bestilling
Du kan kontakte os på:
Telefon: 44 44 55 57
enheder: 102050
Sorter efterPris: laveste førstPris: højeste førstVarenavn: A til ÅVarenavn: Å til ALagervarer førstReference: Laveste førstReference: Højeste først
Vis 102050 Varer sidevis
Lampeskærme til lampetter fra 70´erne
Sød lille ozonlampe, ugle, der sidder på en bog.Lampen er pæn og hel, og da vi testede den lige inden fotograferingen til webshoppen, var der lys i fuglen! Højde 15 cm.NOSTALGIHUSET.dk
Kontorlampe fra 70´erne, brun. Lampen er IKKE afprøvet!
Væglampe, ældre, m. skærm - l. 29 cm. Lampen er ej afprøvet, og vi aner intet om den er funktionsdygtig
Guldbronzeret 5-armet lysekrone, som vil være flot med levende lys...Lysekronen er lidt tung, og det vil være en fordel, at udleveringen af den kan ske i Ballerup
Lyngfarvet lampefod, og det er SL, der har lavet den!Du skal lige sætte nyt ledningsværk på den, blandt andet. Ellers fin og total retro.
To lampeskærme, alabastlignende, DM: 16 cm
Enkelt glasskærm til lysekrone. DM 21 cm. Hak i kant, men det spolerer ikke helhedsindtrykket
To gule glasskærme fra trediverne, dm:21 cm
Lampefod, keramik fra 70´erne - turkisblå - fungerer. Højde ca. 60 cm.
Lilla rund lampe kuppel fra 70´erne - total retro
Trompetlampe i en fed mørkegrøn farve, slidt - Fog & MørupDesignet af: Bonderup & ThorupSkærmen er - som kollegaen - noget slidt.
Antik staldlampe m. porcelænsfatning - ekstra skærm medfølger.Den nuværende grønne emaljeskærm er meget rusten, og vi giver derfor en hvid, der er en smule i bedre stand, med i pakken
Trompetlampe, ældre og mørkegrøn, Fog & Mørup.Noget slidt skærm, men i en fed mørkegrøn farve.Designere: Bonderup & Thorup.
Skomagerlampe m. bakelitfatning og grøn emaljeskærm. Dm 25 cm.
Skomagerlampe m. porcelænsfatning og blå, noget rusten, emaljeskærm
Skomagerlampe - porcelænsfatning m. grøn emaljeskærm
Ældre standerlampe m. messingfod og stor plisseret skærm.Fed og solid messingstander, dog med bule på selve foden - det må være det, nogen kalder: Patina.... Spøg tilside.Vi har ikke afprøvet lampen, som måler ca. 170 cm. Sendes ikke, men kan afhentes efter nærmere aftale.
Antik glasskærm m. ørkenmotiver - opalineglas.Bemærk det originale messingophæng og fatningen af bakelit
Grøn kuglelampe - du renser selv
Brug af Cookies